Porady

Szczypta inspiracji. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów jak w nietypowy sposób wykorzystać nasze dekoracje ścienne.

Łączenie dekoracji

Ten pomysł jest idealny dla lubiących działać poza schematami. Dzisiaj wprowadzimy Cię w sztukę mieszania i łączenia różnych wzorów. Podczas, gdy niektóre z naszych produktów zostały zaprojektowane z myślą o ich łączeniu, istnieje wiele, wiele innych, które mają w sobie ogromny potencjał. Mogą być dowolne łączone tworząc kompozycję jakiej nikt nigdy nie widział. Myślisz o stworzeniu własnej niepowtarzalnej aranżacji? Przeczytaj cały przewodnik.


Niezbędnik:

 • Puste ściany lub inna płaska powierzchnia
 • Dekoracje RoomMates
 • Metrówka (opcjonalne)

 

1. Identyfikacja miejsca
Przed rozpoczęciem dekorowania, powinieneś znaleźć przestrzeń, z której chcesz skorzystać. Bez względu na to czy masz część ściany, zupełnie pusty pokój, lub coś pomiędzy, mamy mnóstwo kreatywnych projektów. Zanim rozpoczniesz wybieranie wzorów poświęć trochę czasu na pomiary i mniej je „pod ręką”.

Ważna jest dbałość o szczegóły: jeśli próbujesz umieścić swoje aplikacje na niewielkiej przestrzeni, taśma okaże się niezbędna. Warto wiedzieć, jak dużo przestrzeni masz do zagospodarowania: możesz określić, które wzory będą zbyt duże (lub zbyt małe!). Szczegółowe informacje o rozmiarze dekoracji możesz znaleźć na opakowaniu oraz na stronie każdego produktu.
 

 

2 . Wybierz dekoracje
Być może masz już na oku konkretny wzór, a może zaczynasz zupełnie „od zera”.  Poszukaj wzorów, które mają podobne kolory, kształty, czy nawet zostały stworzone przez tego samego artystę. Możesz uzupełnić zwykły czarny wzór metalicznymi lub kolorowymi akcentami albo przenieść liście z jednego drzewa na inne. Tu nie ma ograniczeń!

Brak pomysłu? Pomocne okażą się z "produkty powiązane" wyszczególnione na dole strony każdego produktu. Są to produkty, które znakomicie się uzupełniają! Nie bój się eksperymentować: Twoje oko może doprowadzić do odkrycia wspaniałego połączenia, o którym nigdy byśmy nie pomyśleli!

 

3. Aplikacja
Kiedy będziesz gotowy, naklej dekoracje. To świetna zabawa! Jeśli coś nie wygląda idealnie za pierwszym razem, po prostu odklej aplikację i spróbuj ponownie. Zdejmuj i nakładaj dekoracje dopóki nie osiągniesz doskonałej harmonii pomiędzy wybranymi wzorami. Wygląda świetnie, prawda?

Nie zapomnij: RoomMates możesz nieustannie zdejmować i przemieszczać, więc nigdy nie jesteś „skazany” na projekt, którego nie lubisz! Aby zachować świeżość, pomyśl o przeniesieniu poszczególnych elementów, lub użyciu sezonowych aplikacji (takich jak kwiaty lub płatki śniegu), które możesz zmieniać co kilka miesięcy.

Szukasz prawdziwych przykładów? Te zdjęcia na pewno Cię przekonają! Zwróć uwagę na zabawne akcenty wokół drzwi i okien, powstałe z połączenia gałęzi Drzewa, Zielonego pnącza i aplikacji z Klatki dla ptaków. Motyle i ptaki z Klatki dla ptaków są świetnymi dodatkami do wielu kompozycji.

 


 

Album na zdjęcia

Albumy fotograficzne i pamiętniki to wspaniały sposób, aby zachować najwspanialsze wspomnienia. Ale dlaczego miałyby być nudne? Dziś pokażemy jak uczynić je fascynującymi, zabawnymi i jeszcze ciekawszymi przy zastosowaniu naszych dekoracji. Jeśli myślisz, że RoomMates nadają się do zastosowania tylko na ścianach, udowodnimy Ci, że jest inaczej!

Niezbędnik:

 • Pamiętnik lub album na zdjęcia
 • Dekoracje RoomMates
 • Inne elementy dekoracyjne (opcjonalnie)

 Tworzenie albumu na zdjęcia lub pamiętnika

1. Wybierz album (pamiętnik) i dekoracje
Wybierz album ze zdjęciami ze sklepu papierniczego. Po podjęciu decyzji na temat albumu, nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem odpowiednich dekoracji: skorzystaj z Czas na surfing!, jeśli tematem są wakacje na plaży, z Wyprawy do dżungli dla upamiętnienia wycieczki do zoo, ze Stacji Edukacji dla uwiecznienia pierwszego dnia szkoły...

Gdy wybierasz dekoracje do albumu, rozmiar ma znaczenie! Upewnij się, że największy element w zestawie jest nie większy niż strona. Szczegółowe informacje na temat rozmiaru znajdziesz na opakowaniu lub stronie produktu.

2. Wstaw swoje zdjęcia
Dodaj wybrane zdjęcia do albumu lub notatnika. Jeśli używasz zwykłego notatnika, który nie ma wyznaczonego miejsca na zdjęcia, upewnij się, czy wystarczy go dla RoomMates!

Pomocne może być ułożenie zdjęć, aplikacji oraz wszelkich dodatkowych akcentów na każdej stronie przed ich aplikacją. Rozważ pocięcie arkuszy z dekoracjami na mniejsze kawałki, co uczyni wizualizację jeszcze łatwiejszą.

3. Aplikacja RoomMates
Gdy zdjęcia są na miejscu, przyklej aplikacje. Większych elementów użyj na pustych stronach lub na stronie tytułowej. Mniejsze zastosuj jako akcenty do zdjęć. Jeśli strony są błyszczące, możesz zmieniać położenie dekoracji zupełnie jak na ścianach!

Po nałożeniu RoomMates, rozważ dodanie dodatkowych uroczych elementów do albumu. Możesz skorzystać z mniejszych naklejek, guzików, brokatu i innych zabawnych elementów. Możesz nawet ułożyć warstwy z niektórych elementów dla uzyskanie unikalnych efektów specjalnych!

 A oto kilka zdjęć świątecznego pamiętnika stworzonego przez nas przy użyciu zestawu Wesołych świąt, aby Cię zainspirować.


 Drzewo genealogiczne

Czy poszukujesz sposobu, aby ciekawie wyeksponować swoje korzenie? Nie szukaj dalej! Ten sprytny pomysł łączy nasze dekoracje oraz ramki do zdjęć. W zamian otrzymujesz wspaniałe, ale wciąż łatwe do przemieszczenia drzewo genealogiczne na swojej ścianie. To świetny sposób na przedstawienie rodzinnej historii. Aby dowiedzieć się jak zrealizować ten projekt, czytaj dalej.


Niezbędnik:

 • Opakowanie dekoracji Drzewo
 • Małe ramki do zdjęć
 • Zdjęcia rodziny lub bliskich pasujące do ramki
 • Gwoździe (do ramek)
 • Dodatkowe dekoracje ścienne lub inne ciekawe akcenty

'Drzewo" to jeden z naszych najbardziej wszechstronnych zestawów. Zachęca do kreatywności i oferuje nieograniczone możliwości dekoratorskie. Pień, każda gałąź i liść zostały oddzielnie wycięte, dzięki czemu możesz stworzyć własne drzewo.

Tworzenie drzewa genealogicznego: 

1. Umyj ścianę
Upewnij się, że ściana jest wolna od brudu i kurzu.
Nie zaleca się stosowania produktów marki RoomMates na chropowatych powierzchniach.  Jeżeli ściana została niedawno pomalowana, należy pozwolić na co najmniej tygodniowy okres wchłaniania się farby.

2. Nałóż Drzewo na ścianę
Możesz dostosować Drzewo do swoich oczekiwań, ponieważ każdy element jest indywidualnie wycięty. Drzewo możesz wzbogacać, np. kiedy pojawi się nowy domownik.

3. Umieść zdjęcia
Umieść zdjęcia bliskich w ramkach. Nie bój się eksperymentować z kolorowymi ramkami lub zabawnymi zdjęciami. Bądź kreatywny!
Dla uzyskania klasycznego efektu zastosuj czarne ramki do zdjęć.

 

4. Udekoruj swoje Drzewo!
Powieś zdjęcia na gałęziach.

  Zrób krok do tyłu i spójrz! Pamiętaj, produkty marki RoomMates mogą zostać usunięte w dowolnej chwili i nałożone ponownie, więc nie bój się eksperymentować. Możesz dodać dodatkowe ozdoby lub dekoracje ścienne, np. alfabet. Teraz masz atrakcyjne drzewo genealogiczne, które może rosnąć  wraz z Twoją rodziną!


  Nietypowa ramka na zdjęcia

Proponujemy wykorzystanie jednego z naszych cytatów do dekoracji ramki do zdjęć. Ten pomysł nie wymaga wysiłku, a zyskasz specjalne, indywidualne podejście do ulubionego zdjęcia lub obrazka.


Niezbędnik:
Cytat Twojego wyboru
Zdjęcie lub małe dzieło sztuki
Dopasowana do wybranego Cytatu ramka na zdjęcia

Farba akrylowa
Guziki, małe naklejki lub inne akcenty

Nasze Cytaty wyglądają świetnie na ścianach. Ale czy wiesz, jaki jeszcze potencjał w sobie kryją? Mogą zostać użyte w nieoczekiwanych miejscach (na schodach, meblach), można wykorzystać je też do stworzenia małego dzieła sztuki… jak np. do nietypowej ramki na zdjęcia!

 Tworzenie ramki na zdjęcia:

1. Pomaluj ramkę
Użyj farby akrylowej wybranego kolory do pokrycia powierzchni ramki. Pozwól farbie wyschnąć  przed przystąpieniem do kolejnego etapu.
Rekomendujemy używanie jasnych farb. Upewnij się również, że powierzchnia jest gładka.

2. Umieść zdjęcie
Umieść zdjęcie w ramce.
Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni rozmiar ramki na zdjęcia! Każde słowo ma około 3-5 cm wysokości, ale wymiary te mogą się różnić, dlatego zalecamy wcześniejsze zmierzenie słów.

3. Nałóż Cytat
Odklej Cytat z arkusza i umieść go wokół zdjęcia.
Każde słowo jest oddzielnie wycięte. Zastosowano specjalnie opracowaną substancję klejącą, pozwalającą na zmianę położenia każdego słowa w dowolnym momencie. Jeżeli nie wszystko będzie idealne za pierwszym razem, możesz odkleić aplikację i zacząć od nowa.

4. Dodaj akcenty do ramki
Jeśli chcesz możesz teraz przykleić guziki lub inne małe dekoracje w puste miejsca.

To wszystko! Właśnie stworzyłeś arcydzieło. Czy nie wygląda wspaniale? Powieś nowe zdjęcie na ścianie lub postaw w dowolnym miejscu w domu. Twoja twórczość na pewno oczaruje gości i przyjaciół.

Życzymy udanej zabawy przy tworzeniu własnego dzieła sztuki! 


 Jak utworzyć nietypowy "zagłówek"?

Poniżej znajdziesz opis jak utworzyć "zagłówek" do Twojego łóżka. Ten pomysł to szybki, prosty i ekonomiczny sposób, aby ugasić pragnienie  na odrobinę fantazji w Twojej sypialni. "Zagłówek" będzie towarzyszył Ci przez lata, nie wydasz na niego fortuny i może zostać usunięty, gdy będziesz miał ochotę na zmianę.


Niezbędnik:
Trzy (lub więcej) opakowania Symetrii
Gładka, czysta i sucha powierzchnia nad łóżkiem
Linijka, miarka lub taśma pomiarowa
Ołówek
Około 15-20 minut

 

Wzór Symetria to jeden  z naszych najbardziej wszechstronnych produktów. Mogą być wykorzystane do budowy kolumny na pustej ścianie lub jako akcent na niewielkiej przestrzeni. Możesz dokonać niesamowitych rzeczy z jednym opakowaniem, zawierającym dwa elementy, ale niezwykle twórcze możliwości rozszerzają się znacznie z dwoma lub więcej opakowaniami tego niesamowitego wzoru.

 Jak to zrobić?

1. Umyj ścianę
Upewnij się, że powierzchnia nad łóżkiem jest czysta i sucha.
Nie zaleca się stosowania produktów marki RoomMates na chropowatych powierzchniach. Jeżeli ściana została niedawno pomalowana, proszę pozwolić na co najmniej tygodniowy okres wchłaniania się farby.

2. Zmierz
Użyj linijki albo taśmy pomiarowej do znalezienia punktu środkowego nad łóżkiem. Jeden element dekoracji ma długość i wysokość równą 45,7 cm. Każde opakowanie zawiera 2 elementy.
Możesz zrobić lekkie oznaczenia na ścianie, w miejscu w którym chcesz umieścić swoją dekorację.

3. Nałóż
Aby utworzyć „zagłówek” należy nakładać poszczególne elementy od środka. Utwórz tyle kolumn, aby pokryć całą szerokość łóżka. Jeżeli chcesz utworzyć naprawdę wysokie wezgłowie, ułóż trzy w kolumnie.
Każde aplikacja jest oddzielnie wycięta. Zastosowano specjalnie opracowaną substancję klejącą, która pozwala na dowolne przemieszczanie poszczególnych elementów. Nie martw się, że wszystko musi być „idealnie” już przy pierwszej próbie.

 Wygładź pęcherzyki powietrza lub popraw ułożenie, jeśli to konieczne. Proste, prawda? Teraz masz zabawny, kreatywny "zagłówek", który oczaruje Twoją rodzinę i znajomych.

 A oto wariacja na temat "zagłówka" z elementami Symetrii ułożonymi ukośnie: