Pytania i odpowiedzi

Na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące produktów marki RoomMates. 

 Z czego wytwarzane są produkty marki RoomMates?

Większość dekoracji wykonana jest z cienkiego, elastycznego winylu. Są bardzo trwałe i wykonane w sposób, gwarantujący użytkowanie produktów przez lata. Jednocześnie są na tyle elastyczne, aby być odpowiednimi do stosowania na różnych powierzchniach.

Tablice kredowe wykonane są z papieru pokrytego plastikiem, a lustra z nietłukącego akrylu o właściwościach tradycyjnych luster.

Czy produkty marki RoomMates są bezpieczne dla dzieci?

Oczywiście! Nasze aplikacje są testowane według najwyższych standardów bezpieczeństwa  i nie zawierają żadnych substancji toksycznych (Certyfikaty CE i EN 71). RoomMates są całkowicie bezpieczne do zabawy i dekoracji.

Z uwagi na zawartość małych elementów oraz ryzyko połknięcia produkt nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 roku życia.

Czy produkty marki RoomMates uszkodzą pomalowane ściany?

Nasze produkty zostały zaprojektowane tak, aby nie niszczyć ścian, co oznacza, że nie uszkodzą farby, ani innych powierzchni, takich jak lakierowane drewno, plastik lub metal. Jednak nie zalecamy stosowania dekoracji na świeżo pomalowane ściany! Mogłoby to prowadzić do pewnych komplikacji. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat zajrzyj do działu Wskazówki dekoracyjne.

Czy produkty marki RoomMates będą się trzymać chropowatych powierzchni?

Chociaż zalecamy stosowanie dekoracji wyłącznie na gładkich i płaskich powierzchniach, to nasi klienci donoszą o sukcesach stosowania dekoracji na chropowatych ścianach czy sufitach. Im mniej tekstury, tym lepiej.

Moja dekoracja odpada! Co się stało?

Przed nałożeniem aplikacji prosimy o dokładne przeczytanie opisu na opakowaniu lub informacji zawartych w dziale Wskazówki dekoracyjne, aby upewnić się, że wszystkie warunki poprawnej aplikacji zostały spełnione. Upewnij się, że ściany lub powierzchnie, które chcesz udekorować są czyste, suche i nie zostały świeżo pomalowane. Jeśli aplikacje odpadają przetrzyj ścianę suchą szmatką, a następnie spróbuj ponownie.

Jeśli dekoracje wciąż odpadają, a Ty czujesz, że wykonałeś wszystko prawidłowo, zgłoś się do punktu, w którym dokonałeś zakupu.

Czy produkty marki RoomMates mogą być czyszczone?

Zdecydowanie tak. Dekoracje należy czyścić miękką szmatką. Uważaj, aby nie zamoczyć substancji kleistej, ponieważ woda może zmniejszyć lepkość aplikacji. Aby usunąć zachlapania i plamy możesz użyć delikatnego mydła lub płynu do naczyń. Jednak należy unikać kontaktu produktów z innymi substancjami chemicznymi, gdyż może to spowodować uszkodzenie winylu lub nawet wyblaknięcie kolorów.