Wskazówki

Jak stosować RoomMates?

To proste: wystarczy odkleić i nakleić! W opakowaniu na arkuszu znajdują się wstępnie wycięte aplikacje dekoracyjne (jak w przypadku zwykłych naklejek). Odklej aplikację i przyłóż do wybranej przez siebie czystej i suchej powierzchni. Gotowe – jesteś dekoratorem. Pamiętaj, aby zachować oryginalne arkusze. Jeśli postanowisz zdjąć nasze aplikacje na jakiś czas, ponowne umieszczenie ich na arkuszu sprawi, że będą gotowe do powtórnego użycia w momencie dla Ciebie najodpowiedniejszym. Zgodnie z ogólną regułą, dekoracje ścienne najlepiej zawsze przetestować w słabo widocznym miejscu. Jeśli powierzchnia jest chropowata, zakurzona, mokra, bądź brudna efekt może być poważnie zakłócony.

 

 

Przed stosowaniem dekoracji ściennych na pomalowane ściany należy:

 • Umyć ściany oraz upewnić się, że są suche i czyste. 
 • Odczekać od 10 do 15 dni po malowaniu ścian przed nałożeniem aplikacji. Nawet, jeśli ściany wydają się suche, farba wciąż może być wchłaniana i konserwowana. Stosowanie dekoracji na świeżo malowane ściany może przyczynić się do spadku efektywności działania substancji klejącej, co może doprowadzić do odklejania się i spadania aplikacji;
 • Większe wzory mogą wymagać użycia wałka do tapet w celu poprawnego nałożenia całości dekoracji ściennych oraz upewnienia się, że wszystkie krawędzie mają kontakt ze ścianą

Przy stosowaniu na inne powierzchnie:

 • RoomMates nie są polecane do stosowania na ściany o niejednolitej teksturze 
 • RoomMates nie nadają się do stosowania na cegłach, pustakach, a także na innych porowatych powierzchniach
 • RoomMates nie są polecane do aplikacji na tapety lub inne delikatne powierzchnie

Przy aplikacji w łazience lub w pobliżu wody:

 • RoomMates mogą być stosowane na glazurę lub terakotę, o ile ich powierzchnia jest czysta i całkowicie sucha podczas instalacji. Należy zwrócić uwagę, aby dekoracja nie pokrywała elementów cementowych, które mogą nasiąknąć wodą oraz zmniejszyć efektywność działania substancji klejącej. 
 • RoomMates mogą być stosowane w kabinach prysznicowych. Należy dokładnie przykleić całą dekorację, aby woda nie dostała się pod wzór. Po naniesieniu produkty RoomMates nie zmienią swojego położenia nawet pod wpływem strumienia wody. Sprytne, prawda?
 • Nie należy stosować dekoracji wewnątrz lub na dnie wanny. Woda zbyt łatwo może się dostać pod zdobienie i uszkodzić substancję klejącą.
 • Podczas czyszczenia łazienki należy unikać kontaktu dekoracji ze szkodliwymi substancjami chemicznymi. Długotrwała ekspozycja na działanie chemikaliów może spowodować uszkodzenie dekoracji, a bezpośredni kontakt może wywołać ześlizgiwanie, tworzenie się smug i pęcherzyków powietrza. 

Jak usunąć RoomMates?

Wystarczy odkleić je od ściany. To wszystko! Jeżeli chcesz usunąć bardzo duży lub o nietypowym kształcie wzór najlepiej zacznij od największego końca lub elementu. Pamiętaj, aby się nie spieszyć. Zbyt szybkie i gwałtowne usuwanie aplikacji może ją uszkodzić.

 Czego nie należy robić?

 • Nie umieszczaj przedmiotów udekorowanych naszymi aplikacjami w zmywarce, piekarniku czy kuchence mikrofalowej;
 • Nie umieszczaj naszych dekoracji na dywanach, tkaninach, odzieży oraz innych materiałach włókienniczych. Włókna tekstylne mogą trzymać się substancji klejącej i sprawić, że stanie się ona nieskuteczna;
 • Nie należy stosować aplikacji w miejscu narażonym na działanie skrajnych temperatur. Bardzo wysokie i niskie temperatury mogą spowodować uszkodzenie substancji klejącej, w wyniku czego dekoracje mogą się odklejać, odpadać lub nawet uszkodzić powierzchnię, na którą zostały nałożone.
 • RoomMates nie należy spryskiwać substancjami chemicznymi, środkami czyszczącymi czy substancjami zapachowymi. Jeśli dekoracje ulegną zabrudzeniu, należy je przetrzeć wilgotną szmatką i, w razie potrzeby, delikatnym mydłem.

Jak usunąć pęcherzyki powietrza?

Nakładanie dekoracji należy rozpocząć od jednej ze stron lub górnej części każdego elementu, zachowując z dala od ściany pozostałą część aplikacji. Należy powoli przesunąć ręką po dekoracji i wygładzić jej powierzchnię, w trakcie naciskając na pęcherzyki powietrza. Po nałożeniu, możesz pozbyć się reszty pęcherzyków naciskając na nie i przesuwając je ręką do krawędzi każdego elementu. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, możesz delikatnie nakłuć pęcherzyki szpilką, albo usunąć element i nałożyć go ponownie.

Co zrobić jeśli dekoracja skleiła się?

Podczas nakładania dekoracji, zwłaszcza większych, przydatna może okazać sie pomoc drugiej osoby. Zwróć uwagę, aby dekoracja nie skleiła się lub nie przykleiła się do innego elementu. Jeśli jednak tak się stanie, zachowaj spokój. Powoli rozdziel elementy, uważając, aby nie uszkodzić wzoru. Przy odrobinie cierpliwości i pewnej ręce dekoracja wróci do normalnego stanu w kilka chwil.

Po więcej porad i często zadawanych pytań dotyczących naszych dekoracji zajrzyj do działu Pytania i odpowiedzi. Jeśli jednak wciąż coś nie będzie dawało Ci spokoju wyślij do nas e-mail. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów.